پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشکده ذرات و شتابگرها (IPM)


پژوهشکده ذرات و شتابگرها در سال تحصیلی 1404 - 1403 در رشته فیزیک گرایش "ذرات بنیادی و نظریه میدان­ها (کد رشته 3323 )"،
4 نفر دانشجوی دکتری می‌پذیرد.  
ضمن آرزوی موفقیت در آزمون مصاحبه، توجه داوطلبان را به نکات زیر جلب می نماییم :

  • داوطلبان می‌بایست حدنصاب لازم را برای کد رشته ‌محل ذکر شده، در مرحله اول آزمون ورودی داوطلبان دوره دکتری که قبلا توسط سازمان سنجش کشور برگزار گردیده است، احراز نموده و طبق ضوابط به عنوان قبولی مرحله اول به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی معرفی شده باشند .
  • داوطلبان مرد می‌بایست واجد شرایط عمومی از جمله نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد،‌ و نیز سایر شرایط اعلام شده در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند .
  • داوطلبان باید تمامی مدارک خود را تا روز یکشنبه مورخ 20 خرداد ماه به ایمیل particles@ipm.ir  ارسال نمایند و در روز مصاحبه حضوری اصل مدارک را به صورت نسخه چاپی همراه خود داشته باشند.

  • مصاحبه به صورت حضوری از ساعت 9 تا 13 روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 26 و 27 خرداد ماه 1403 و مطابق برنامه زمانبندی شده برگزار خواهد شد و شامل پرسش­های عمومی و تخصصی فیزیک است.
  • جلسه مصاحبه بطور کامل و به صورت الکترونیکی ضبط خواهد شد.
  • در طول مصاحبه، باید تمامی مدارک درخواستی در دسترس باشد تا در صورت نیاز در اختیار مصاحبه کننده قرار گیرد.
  • چنانچه داوطلبی در ساعت هماهنگ شده، به دلیلی خارج از اراده شخصی، امکان حضور در جلسه مصاحبه را نداشته باشد، به صلاحدید هیات مصاحبه کننده زمان جایگزین تعیین و به وی اعلام می گردد.
  • پذیرفته شدگان نهایی، در هیچ شرایطی امکان شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.* مهم: مدارک لازم که متقاضیان دارای حدنصاب می بایست هنگام مصاحبه همراه خود داشته باشند *


* فرم سوابق دانشجو *


برنامه زمان بندی مصاحبه های دکتری


نكات مهم

- پذيرفته شدگان، دانشجوي تمام وقت محسوب مي گردند و بايد اوقات خود را با وضعيت تحصيلي خود هماهنگ نموده و مجازبه اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه نمي باشند. هرگونه اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه به معنای انصراف از ادامه تحصیل است.
- از مزايای این دوره، حمایت مالی از فعالیتهای علمی طبق ضوابط پژوهشگاه می باشد.
- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاری آزمون و تحصيل مشخص شود که داوطلب دارای هر يک از شرايط مذکور در اين اطلاعيه و یا شرایط آیین‌نامه‌های شرکت در آزمون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نبوده است بلافاصله از ثبت نام و شرکت در آزمون و ادامه تحصيل او جلو گيری به عمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
- پژوهشگاه هیچ گونه تعهدی درخصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان دکتری ندارد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با دفتر پژوهشکده ذرات و شتابگرها تماس حاصل فرمایید:
آدرس: تهران، بزرگراه ارتش، روبروی اراج، پژوهشگاه دانش های بنیادی
تلفن: ۲۲۸۰۹۱۵۰-۰۲۱
ایمیل: particles@ipm.ir
footer
 

webmaster | ipmic@ipm.ir   Copyright © 2012, All rights reserved.